Sprosté výrazy, vulgární a urážející příspěvky budou neprodleně smazány! Rovněž žádáme aby se naši respondenti zdrželi jakéhokoliv rasového podtextu.

Na tomto fóru můžete vyjádřit svůj názor k omezování kouření na pracovišti, či vytváření kuřáckých zón na pracovišti, nebo diskutovat s ostatními na dané téma.

Diskusní téma: ...

kouření na pracovišti

výpověď kvůli cígu!?

kynclik | 10.10.2014

Milý spolupracovníci. Měli byste si uvědomit, že svou arogancí vůči nekuřákům, ikdyž jich je naprostá menšina, nemusíte škodit jen jim. Laxní chování vás může připravit i o práci. Jak to?

Odpověď je jednoduchá:
ředitel PJ UNL ING. Farkaš vydal nařízení 50/2009 platné od 5.11.2009 do odvolání, ve kterém se výslovně zakazuje kouření ve všech budovách obvodu PJ Ústí nad Labem. Výjimečně je povoleno kouření v budovách obvodu PJ Ústí nad Labem pouze na pracovištích, která splňují tyto podmínky:
- jsou obsazena pouze kuřáky; toto platí i pro nepřetržitě obsazená turnusová pracoviště, kde musí být všichni střídající se zaměstnanci kuřáci (což není nikde v obvodu PP Most)
- atd.
V novelizovaném opatření 6/2013 se zákaz rozšiřuje na pracoviště obsazenými výpočetní technikou. To proto, že je to majetek dceřinné společnosti ČD Telematika a.s. a ta má právo svůj majetek chránit a dbát o něj. A to si pište, že na PC je dobře poznat, zda je v prostředí kuřáckém, či nekuřáckém!
V bodě 6 se píše, že nedodržení tohoto opatření může být zaměstnavatelem posuzováno jako porušení pracovní kázně. Za což hrozí postih až tzv. červená karta.

Jak prosté, že?

radioaktivní látky

adm | 02.02.2012

Nové studie objevily v tabákových výrobcích nové rakovinotvorné látky Polonium 210 a Olovo 210. Obě tyto látky jsou radioaktivní a při spalování se usazují na okolních předmětech, takže jim je nejen kuřák vystaven vlastně neustále.
Toto není jen nějaký blábol, ale oficiální stanovisko evropského kontrolního úřadu a již brzy se budou muset informace o radioaktivních látkách objevit i na obalech tabákových výrobků.
Z výše uvedeného vyplývá, že arogance vůči nekouření na stanovištích není zrovna na místě.

tolerance

aaa | 02.02.2012

Jsem kuřák, ale chápu, že nekuřákům může kouř z cigaret vadit. Jsem také řidič a v autě vůbec nekouřím protože mi vadí, když to v autě smrdí jak v putice. Ve vyspělých státech jsou kuřáci vůči nekuřákům tolerantní, ale u nás to bohužel nefunguje. Je mi nekuřáků fakt líto.

schvaluji

Bobo | 02.02.2012

Když přijdu do práce mám nesmírnou chuť si dát cigárko a tomu mi nezabrání žádnej vedoucí ani jinej papaláš!

Re: schvaluji

administrator | 02.02.2012

milej Bobo,
není ale zrovna příjemné když ten kdo nekouří přijde domů a smrdí jako by místo v práci dřepěl někde v putice.
V jiných státech, jak na západ od našich hranic tak i na východ, je tolerance vůči nekuřákům samozřejmostí. Zvládají to bez jakých koliv problémů i na Slovensku tak proč VY Český kuřáci nemůžete být tolerantní vůči svým kolegům, kteří nekouří?

Re: schvaluji

koloťuk | 02.02.2012

Když přijdeš do práce,máš pracovat.

Přidat nový příspěvek